Tanáraink

Guthné Schneiner Mária

Intézményvezető

Magyar nyelv és irodalom szakos tanár, drámapedagógus.
1978 – tól a Tököli Weöres Sándor Általános Iskolában tanít, majd igazgatóhelyettes.
1999 – től Tanügyigazgatási szakértő.
2001 – ben megalakítja a „Szárny-nyitogató” Alapfokú Művészeti Iskolát, melyet 2019-2020 tanévig vezet. A művészeti iskola az elmúlt 17 év alatt személyiségfejlesztő, gyermekközpontú, a szülők és a tanulók által szívesen választott intézményként működik.
2014 – től országos pedagógiai-szakmai ellenőrzési és pedagógusminősítési szakértői tevékenységet folytat.

Schreiner Zsuzsanna

Intézményvezető helyettes

1985 óta a Tököli Weöres Sándor Általános Iskola pedagógusa, jelenleg tagintézmény-vezető
2013. Pedagógus szakvizsga, közoktatási vezető
2014. Idegen nyelvi szaktanácsadó

Nagyné Kovács Mariann

Hegedű, kamarazene, intézményvezető helyettes

Tanári mesterdiplomáját a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetében, szakvizsgázott pedagógus és közoktatási vezető szakképzettségét a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szerezte meg, mindkettőt kitüntetéses eredménnyel.
Szakmai munkája több, mint 30 évre tekint vissza itthon és külföldön. Pályája elején a Szombathelyi Szimfonikus Zenekar, majd a MÁV Szimfonikus Zenekar első hegedűse volt. Hegedű-és kamarazenetanárként Spanyolországban, a Zeneművészeti Főiskola, Zaragoza intézetében hosszú éveken át vitte a magyar zeneoktatás jó hírét, ugyanígy több neves spanyolországi nagy szimfonikus zenekar hegedűseként, szólamvezetőjeként. Számos lemezfelvétel résztvevője.
Hazatérve, 2005-től szóló- és kamarazenei koncerteket ad, tagja a korhű hangszereken előadó Savaria Barokk Zenekarnak, ugyanez évtől a „Szárny-nyitogató” Alapfokú Művészeti Iskola hegedű- és kamarazene-tanára. A 2019-2020. tanévre vállalta az iskola intézményvezetői megbízatását.
Az előadóművészet és a művészeti nevelés elkötelezettje. Nem kérdés számára a zenélés pozitív hatása: a figyelem, az iskolai teljesítőképesség, a kreativitás, a szépérzék fejlődése, a gyerekek jobb eligazodása az életben, az érdeklődésük, a nyitottságuk növekedése.
Minden gyereket képességeinek megfelelően tanít és von be a zenei élmények világába. Tanítványai között a zenét szeretők, a sikereket elért amatőr zenészek, a pályán továbbtanulók, mind nagy örömet jelentenek számára. 

Bednanics Jánosné

Iskolatitkár

Iskolánkban az iskolatitkár feladatait látja el a kezdetek óta. Adminisztrációs munkája sokrétű, ugyanakkor a műsorok, rendezvények lebonyolításában is részt vesz. A gyerekeket nagyon szereti, és segíti őket, ahol tudja.

Busch Ildikó

Néptánc

1978-tól 1991-ig a néptáncot hivatásként művelte. A mai Talentum Együttes, majd a Budapest Táncegyüttes tagjaként tanult és dolgozott. Az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán népi-játék, néptánc, hagyományismeret oktatói szakon végzett. Iskolánkban 2004-től néptáncot tanít.

Dani Szilvia

Színjáték

1987 -tól 2021-ig dolgozott a Tököli Weöres Sándor Általános Iskolában, 12 éve gyógypedagógusként. Mindig is fontosnak tartotta a hátrányos helyzetű, tanulásban akadályozott gyerekek iskolai előmenetelét és művészeti képzését. Úgy gondolja. hogy a fogyatékkal élő gyerekek is képesek hasznos tagjaivá válni a társadalomnak. A Károli Gáspár Református Egyetem drámapedagógiai szakirányú végzettséget szerzett.

Demjén Gergely

Harmonika

2008-ban szerezett harmonikatanár diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Tanárképző Karán.
Harmonikát és kamarazenét 2007 óta tanít a “Szárny-nyitogató” Alapfokú Művészeti Iskolában. Célja a harmonika körzeti népszerűsítése, az alapfokú zenei műveltség továbbadása és a tehetséges tanulók felkutatása.

Halász László

Gitár

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végzett 1985-ben, Szendrey-Karper Lászlónál szerzett gitártanári diplomát.
29 éve a Budapesti Operettszínház szólógitárosa, élete során szólistaként szinte egész Európában fellépett (Németország, Franciaország, Olaszország, Románia, Luxemburg, Svájc, Ausztria). Elismert hegedű-készítő mester, hangszerein kiváló művészek játszanak. 2003-tól a tököli „Szárny-nyitogató” Alapfokú Művészeti Iskola tanára.

Hujber Tibor

Gitár

Közel 35 éve dolgozom a pedagógus- pályán, ebből az utolsó 20 évet zenepedagógusként.  Nagyon szeretem a hivatásomat, ma sem gondolkodnék más életpályában.
A Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetében diplomáztam kitüntetéses eredménnyel.
Meglehetősen sok művészeti iskolában dolgoztam már gitártanárként az elmúlt 20 évben. Nagyon sok gitáros tanítvány fordult meg óráimon, így jelentős tapasztalatokra tettem szert. Vannak tanítványaim, akik példámat követve szintén a zenei pályát választották hivatásuknak. Büszke vagyok rájuk, hisz munkám gyümölcsét látom bennük. De természetesen annak is nagyon örülök, ha valaki csak megszereti és amatőr módon műveli a gitárzenét, vagy bármilyen zenét.
Zenei érdeklődésem széles körű, sok stílus érdekel, és szívesen tanítom is.  Persze központi helyen a klasszikus zene áll, de játszom könnyűzenét is. Vannak zenekaraim, szerveztem gitárduót, gitárkvartettet, szívesen vállalunk fellépéseket.

Juhász Dóra

Kortárstánc

A Magyar Táncművészeti egyetem Modern Társastánc szakán diplomázott, 2021 óta a Magyar Táncsport Felnőtt Latin-amerikai táncainak válogatott tagjaként képviseli hazánkat világszerte. A versenyzés és tanítás mellett táncos tv showkon, koncerteken és rendezvényeken lép fel rendszeresen. 2019 óta tartozik az iskolánk tanárai közé.

Célja, hogy a gyerekekkel is sikerüljön megszerettetni a tánc kifejező erejét és e tudás később segíteni tudja őket egy életen át, hiszen “tánc közben mindenki az lehet, aki csak lenni szeretne”.

Kakuk Pál

Néptánc

Egész élete a néptánc és a magyar folklór tanításával telik.1967-től a Magyar Állami Népi Együttes táncosa, majd tánckarvezetője, koreográfusa 25 éven keresztül. Szakmai nyugdíj után a százhalombattai Forrás Táncegyüttes megalakulásától kezdve 20 éven keresztül tanít több korcsoportot és készít koreográfiákat, valamint háromszor ér el „Kiváló Együttes” minősítést. Az amatőr néptáncvilág számos együttesében irányít, dolgozik, koreografál: Vadrózsák Táncegyüttes, Forrás Táncegyüttes, Kéve Táncegyüttes, Sziget Táncegyüttes, Tököli Délszláv Együttes. Jelenleg is összefogja és tanítja a Kéve, valamint a Bokréta Táncegyüttest Ráckevén, több szenior együttest vezet. Számos kulturális és művészeti díj tulajdonosa: 

  • A Magyar Állami Népi Együttes „Együttesért” díj
  • Magyar Táncművészek Szövetsége „Előadói nívódíj”
  • Százhalombattán „Kultúráért” díj,
  • Ráckevén „Ránki díj” valamint „Ráckeve város kultúráért művészeti díj”,  
  • „Tököl város kultúráért művészeti díj”
  • „Pest megye népművészetért díj”
  •  A „Magyar Állami Népi Együttes örökös tagja”.
  •  Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület: „Az év Pedagógusa”

Népi fafaragó, munkái számos kiállításon voltak láthatóak. Táncos képek és szobrok, népi használati tárgyak egész sorát faragta és faragja több mint 25 éve.  A „Ráckeve érték” egyesület és a ráckevei Művészet pártolók Egyesületének tagja. Iskolánkban 2012 óta magas szakmai munkájával segíti a néptánc oktatást. Koreográfiákat készít, tanulóinkat felkészíti versenyekre, fesztiválokra, és színvonalas népzenés – néptáncos műsorokba vonja be.

Kálmán Csilla

Képzőművészet, grafika és festészet

Fiatal pályakezdőként 2004-tõl iskolánk tanára, valamint 2021-ig a Tököli Weöres Sándor Általános Iskola rajztanára.  A Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola rajz szakán, majd a Magyar Képzőművészeti Egyetem festőművész szakán végzett, műveit több kiállításon is bemutatta.

A tanárnő szavait idézve: “Célom az elkövetkező években, hogy minél több tanítványom megismerkedjen a képzőművészet nyelvezetével. Az alkotás megtapasztalása, egy fantasztikus lehetőség arra, hogy kikapcsolja magát az ember a hétköznapok nehézségeiből. Azok a dolgok, amik minket körbevesznek, visszahatnak ránk. Ha a minket körülvevő környezet olyan, amiben jól érezzük magunkat, netán büszkék lehetünk rá, mert mi készítettük, vagy inspirál minket arra, hogy felülmúljuk a munkánkat, az a nap, már nem telt érzelmi, esztétikai szempontból hiába.”
Szakmai tapasztalatai:
Magyar Állami Operaház díszletfestése
Magyar Tudományos Akadémia aranyozása, márványozása
Murális falfestmények készítése
Sokszorosító grafikai eljárások (rézkarc, hidegtű, szitanyomat)

Kósa Dávid

Zongora és szolfézs

1977-ben zenész családban születtem Budapesten. 1991-ben felvételt nyertem a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium zongora tanszakára. 1992-től fölvettem az orgona főtárgyat. 1996-ban zenei érettségimet orgona szakon szereztem meg. 1996-tól a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskola hallgatója voltam ének-zene – egyházzene szakon. A négy év kiváló alkalmat nyújtott számomra, hogy kisebb-nagyobb csoportok előtt szerepelhessek és kommunikációs készségemet fejlesszem. Első diplomámat 2000 tavaszán vehettem át. Ezt követően a győri Széchenyi István Egyetemen folytattam tanulmányaimat orgona-szolfézs-kamaraművész szakokon. Jelenleg, a tököli Szárny-nyitogató Művészeti Iskolában zongorát, valamint a budapesti Weiner Leó Katolikus Zeneiskolában szolfézst tanítok. A két intézmény mellett a Színház és Film Intézet, valamint a SET School Hungary oktatója vagyok. 2014 – től 2021- ig a Zeneakadémia Lisztkukac foglalkozásvezetőjeként is dolgozhattam. A 2013-2014-es tanév folyamán az Oktatási Hivatal munkatársa voltam mint mentor és vizsgáztató a gyakornokokat minősítő pilotprogramban. Pályám során számos magánnövendékkel is foglalkoztam és foglalkozom jelenleg is. Rendszeresen játszom szólóesteken, rádiófelvételeken, kórus, vagy kamaraprodukció kísérőjeként. Közreműködtem többek között a Szombathelyi, valamint a Magyar Rádió Szimfonikus zenekarok hangversenyein. A klasszikus előadó-művészettel párhuzamosan más stílusú zenei együttesekben is szerepelek, és zeneszerzéssel is foglalkozom. Az Oscar Díjas Szabó István rendezésében bemutatott Az Ajtó című film zeneszerzője vagyok. Fő profilom a tanítás, és az ezzel szorosan összekapcsolódó új módszerek, lehetőségek kiaknázása. Ilyen például az Uniós pályázatot nyert „Zene Másképp” program.

Szilágyiné Nagy Csilla

Képzőművészet

A Csokonai Vitéz Mihály Tanítóképző Főiskolán, majd a Nyíregyházi Főiskola rajztanári szakán végzett. Később népi kismesterség szakoktatói vizsgát tett és a bőrművességet tanult. A Pöcök Hagyományőrző Egyesület tagjaként számos rendezvényen és több iskolában ismerteti meg a felnőttekkel és gyerekekkel a hagyományos népi kismesterségeket, szokásokat és a kapcsolódó kultúrát. A tűzzománc technikákat 2 év alatt magánúton sajátította el.

Török-Ábrahám Brigitta

Népi ének

2009-ben nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékének népi ének szakára. 2012 júniusában kiváló minősítésű „népi ének előadóművész” diplomát szerzett. 2014 nyarán befejezte az egyetem mesterképzését, népi ének tanár diplomával rendelkezik. A Tarsoly Zenekar énekese. A vokális könnyűzenei stílusok nagy rajongója, mint a Sound Shine Choir tagja és a Ten-♭Singers együttes szopránja nem csak kedvelője, művelője is. 2012 szeptemberétől iskolánk népi ének tanára. Fontosnak tartja a zenei alázatot; hivatásának érzi az autentikus népzene stílushű újjáalkotását és továbbadását; anyanyelvű népdalaink, népzenénk értékeinek, fontosságának és érvényességének közvetítését; a zenének, az éneklésnek a testi-lelki egészségben való kitüntetett szerepét.

Akik nálunk tanítottak, s iskolánkat tudásukkal, tapasztalataikkal gyarapították:

Demeter Béla Istvánné 2002-2023. között volt iskolánk tanára és öt éven keresztül intézményvezető-helyettese
Sztranyák-Hadházi Anikó
Ádám-Vas Viktória
Bartus Krisztina
Emõdi Györgyi
Geiger Lajos
Halász László
Horváth László
Horváth Orsolya
Illés Ferenc
Klineizel Ilona
Lakics Lászlóné
Matula Tünde
Mihó Diána
Pintér Tibor
Puha Ferenc
Pozsonyi Dávid
Puskás Andrea
Szoboszlay Csilla
Somogyi György
Szilágyi Györgyné (Gitta néni)
Szkokán Zoltánné
Törökné Koszik Ilona
Vakler Anna
Vonnák Kinga

Közelgő események

A következő tanévre a jelentkezési lapok leadási határideje május 31.

2024. máj. 20. – 2024. máj. 31.

Szolfézs alapvizsga (előrehozott)

2024. máj. 22.

Néptánc- és népi ének tanszak – Tanévzáró Ünnepi Gálaműsor

2024. máj. 25.

Tanév végi vizsgaidőszak 2023/24. tanév

2024. máj. 27. – 2024. jún. 07.

A Hősök napja városi ünnepségen részt vesz iskolánk műsorral

2024. jún. 2.

Legfrissebb hírek és hirdetmények

Hirdetmény – A „Szárnyaló” Népdalünnepet 2024. június 7-én, pénteken 10 órai kezdettel rendezi meg iskolánk

Sikereink a „Kis kezek, rejtett mesterek” halásztelki zongoraversenyen – 2024. április 18.

Sikereink a XI. Ráckevei Népdaléneklési Versenyen – 2024. április 16.

Néptánc szólópárosunk a VIII. Országos Tanulmányi Néptáncverseny előfordulóján

Várja a művészeti iskola az első osztályosok beiratkozását a 2024/25. tanévre

„Szárny-nyitogató”Alapfokú Művészeti Iskola
2316 Tököl, Kossuth Lajos u. 66
Telefon: +36 20 488 9800
Térítési díj befizetése a következő számlaszámon: 10103850 – 46279300 –  01000000
© 2023 Szárny-nyitogató Alapfokú Művészeti Iskola, Minden jog fenntartva.
Köszönjük, ha adója 1 %- ának felajánlásával támogatja iskolánk alapítványát!
Alapítvány adószáma: 18691638-1-13
Alapítvány bankszámlaszáma: 10103850-46271200-01000009
Köszönjük, ha adója 1 %- ának felajánlásával támogatja iskolánk alapítványát!
Alapítvány adószáma: 18691638-1-13
Alapítvány bankszámlaszáma: 10103850-46271200-01000009
„Szárny-nyitogató”Alapfokú Művészeti Iskola
2316 Tököl, Kossuth Lajos u. 66
Telefon: +36 20 488 9800
Térítési díj befizetése a következő számlaszámon: 10103850 – 46279300 –  01000000
© 2023 Szárny-nyitogató Alapfokú Művészeti Iskola, Minden jog fenntartva.